Relacja z premiery w San Francisco
Slaytanic dnia Oct 23 2007 17:38:05
Amerykańska premiera magnum opus kiepskiego reżysera Uwe Bolla, czyli film Postal odbyła się ostatniej nocy w wiekowym teatrze Castro w San Francisco. Baker napisał niedawno dla gazety artykuł zwany "Raging Boll", w którym udokumentował wszystkie starania Bolla w okładaniu pięściami największych krytyk na jego temat, które znalazły się w internecie. Wybraliśmy się do Castro osobiście, więc Boll miał okazję uderzyć nie w nasze ciała, ale mózgi.

"To tak, jakbyśmy byli razem w Wietnamie" - powiedział do mnie Baker. Kiedy było po wszystkim, nasze twarze zastygły w wyrazie oszołomienia. "Nie potrafiliśmy tego wyjaśnić innym ludziom, ale po prostu wiedzieliśmy"

Festiwal filmowy "Dead Channels" był podekscytowany faktem, że Boll pojawił się osobiście na premierze swojego filmu. Po projekcji odpowiadał on na pytania, a później dołączył do imprezy w dystrykcie "Mission". Baker cały czas robił notatki, ja natomiast skupiłem się na robieniu zdjęć Bollowi i gwiazdom Postala, podczas gdy wkurzony reżyser zaczął krytykować Busha, "Motion Picture Association of America" i tym podobne.

Jak się zapewne domyślicie, popieram Bolla w jego krucjacie przeciwko szufladkowaniu filmów według kategorii wiekowych. Nie rozumiem natomiast, jak ten film ma w tym pomóc. Postal to historia gościa strzelającego do gromady ludzi w celu powstrzymania Al-Kaidy i religijnego kultu Dave'a Foleya przed rozplenieniem się na świat ptasiej (?) grypy ukrytej w transporcie penisopodobnych zabawek dla dzieci mówiących głosem Verne Troyera. (pociągnij za strunę i powie "tylko mój ojciec i ksiądz mogą mnie tam dotykać!)

Al-Kaida atakuje "Małe Niemcy", fikcyjny park rozrywki, którego właścicielem jest Uwe Boll, który nawiasem mówiąc gra samego siebie w tym filmie, przy okazji pokazując wszystkie stereotypy na swój temat, co byłoby całkiem zabawne, gdyby wyłączyć z tego kawałek o tym, że jego dzieła finansowane są przez złoto Nazistów. Boll płaci Troyerowi w złotych zębach, możecie się domyślić, skąd ta sugestia pochodzi.

Jeśli to wszystko brzmi dla was zabawnie, to dlatego, że taki mam styl pisania. Gagi występujące w Postalu są po prostu beznadziejne. Nie sądzę, że jest to wina utalentowanych aktorów, którzy grali filmie - po prostu cała produkcja zrealizowana jest w ten charakterystyczny dla Bolla sposób, który tak pięknie opisał Baker w swoim artykule. ("Niedbale napisany scenariusz, niechlujnie zmontowany, kiepsko zagrany i w końcu brutalnie przedstawiony")

Boll raczej wprowadził widzów w stan otępienia i niedowierzania zamiast zapewnić im rozrywkę. Na początku filmu dostajemy długie, powolne ujęcie Foleya drapiącego się po narządach rozrodczych. Nie zrozumcie mnie źle, nie byłem zszokowany, urażony, etc. Tak naprawdę jedyny moment, w którym się śmiałem była sekwencja otwierająca film, z kamerą w jednym z samolotów z ataku na WTC (członkowie Al-Kaidy kłócili się, komu przypadnie więcej dziewic w Raju). To było dobrze przemyślane i zabawne, ale później przez 90 minut obserwujemy tylko tanie żarciki.

(Boll wants to rally grass roots support of this film), co będzie twardym orzechem do zgryzienia, biorąc pod uwagę fakt, że nawet osobista obecność reżysera ( i Scuta Farkusa, który był na tyle miły, że zrobił sobie ze mną zdjęcie, żebym mógł pochwalić się mamie!) nie była wystarczająca, żeby wypełnić niewielki teatr Castro. Postal jest filmem pełnym krwi i brutalności, więc pewnie zaliczony przez MPAA do kategorii "R", co oznacza mniej więcej tyle, że jeśli ten film będzie miał jakąkolwiek przyszłość, to skończy jako kultowy tytuł wydawany na DVD.

Jestem nieco smutny, że obejrzałem ten film "służbowo. Może wydałby mi się świetny, jeżeli byłbym pijany prawie do nieprzytomności.
komentarzy: 0
|
Czytań: 7715
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Polecamy:
RunningWithScissors.com

Resurrection-Studios.com Forum

Set-Games.ru

Kamek

ModDB

Unreal Wiki

Virtual Area

Statystyki
Wszelkie prawa zastrzeżone przez PostalSite.info 2006-2013 | Powered by PHP-Fusion
Projekt Graficzny: SK8s.pl    Kodowanie: Artu123
Śmieszne obrazki