Opis bohatera
wasacz93 dnia Feb 12 2008 22:14:22
Koleś z Postala (ang. The Postal Dude) jest głównym bohaterem serii gier komputerowych Postal, jak również nadchodzącego filmu o tym samym tytule. Z powodu jego brutalnej natury, Koleś z Postala jest uznawany za jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów gier. W grach jego głos był podkładany przez Ricka Huntera, a w filmie zagrał go Zack Ward.

Postać:
Koleś z Postala żyje w małym miasteczku Paradise w stanie Arizona ze swoją żoną znaną tylko jako Zdzira Kolesia z Postala. Vince Desi, szef zespołu Running With Scissors który stworzył postać Kolesia wyjawił w wywiadzie, że poczynania bohatera są całkowicie zależne od gracza. Jeśli gracz chce, może ukończyć grę bez zabijania nawet jednej osoby. Przebieg gry zależy od tego, czy gracz wybierze przemoc czy pokojowe rozwiązania. Fabuła gry opowiada, jak Koleś z Postala mieszka w przyczepie kempingowej, tuż koło wejścia do jaskiń Tora Bora. Ukazany nam został jako pracownik firmy Running With Scissors, zanim został zwolniony w Poniedziałek z nieznanej przyczyny. Gra wmieszała bohatera w politykę, co doprowadziło go do głosowania w wyborach i obchodzeniu miasteczka z petycją w ręku. Rodziną Kolesia najprawdopodobniej ogranicza się do Zdziry Kolesia z Postala i jego wujka Dave'a, który zamieszkuje obszar zamknięty w Paradise. Jego ojciec, Koleś z Postala senior nie żyje, ale odwiedzamy go na cmentarzu w jednym z zadań Kolesia. Koleś z Postala jest wyznania rzymsko-katolickiego. We wtorkowym poziomie Postala² jednym z jego zadań jest się wyspowiadać. Podczas jego spowiedzi Kościół atakuje Al-Kaida. Następnego dnia idąc na cmentarz, Koleś musi ominąć Kościół.

Tworzenie:
Podczas tworzenia pierwszego Postala w 1995r główny grafik Randy Briley wykreował postać Kolesia jako ciemnego typa, mroczną postać która pasowałaby do stylu rozgrywki. Od początku założeniem było, aby postać nie miała żadnej przeszłości, co dałoby graczowi możliwość wyobrażenia sobie wcześniejszych zdarzeń w życiu bohatera. Postal² wydany został w 2003r jako strzelanka z perspektywy pierwszej osoby. Ulepszona grafika pozwoliła ukazać Kolesia bardziej szczegółowo. Ostateczny wygląd postaci w 2001r wykreował grafik Josh Leichliter. Kolejną różnicą w stosunku do pierwszej części gry jest to, że Koleś ma głos. Osobą podkładającą jego głos został Rick Hunter. Głos Huntera został użyty także w dodatku Apocalypse Weekend wydanym w 2005r, który zawierał drobne poprawki w wyglądzie Kolesia. Koleś z Postala zostanie także bohaterem Postala 3, gdzie trafi do innego miasta. Vince Desi opisuje bohatera jako "podobnego do Clinta Eastwooda" w tym szczególe, że próbuję zajmować się własnymi sprawami, jednak ludzie wychodzą mu na przeciw.

Film:
W filmie Postal w rolę Kolesia z Postala wcielił się Zack Ward. Ward opisuje postać jako kogoś kto tylko chce być lubiany i akceptowany. Stwierdził również, że wzorował się na scenariuszu, nie na grach, ponieważ nigdy w żadną grę z serii Postal nie grał.

Kontrowersyjność:
W 2006r po strzelaninie w koledżu w Kanadzie, którą wywołał Kimveer Gill, Koleś z Postala był postacią z którą Gill sie porównywał. W swoim blogu wyraził swój podziw dla Kolesia z Postala twierdząc, że "Koleś z Postala był nieszczęśliwy, zanim został wściekłym psycholem, tego nigdy nie usłyszeliśmy w grze. Był normalnym człowiekiem, dopóki świat tak go nie zmienił". PostaI² został jedną z ulubionych gier Gilla.

Artykuł został skopiowany z Wikipedii przez jego autora.
komentarzy: 0
|
Czytań: 29302
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Polecamy:
RunningWithScissors.com

Resurrection-Studios.com Forum

Set-Games.ru

Kamek

ModDB

Unreal Wiki

Virtual Area

Statystyki
Wszelkie prawa zastrzeżone przez PostalSite.info 2006-2013 | Powered by PHP-Fusion
Projekt Graficzny: SK8s.pl    Kodowanie: Artu123
Śmieszne obrazki